sexta-feira, 7 de junho de 2019

Compota de abóbora na cal


Conforme disse no post anterior, esta compota fiz com aquela abóbora, porém sem casca, que guardei para fazer aquele bolo.

Compota de abóbora na cal 

600 g de abóbora madura picada em pedaços disformes (ou cubos de 2  cm)
1 colher (sopa) de cal virgem 

2 xícaras de açúcar
1 xícara de água
3 dentes de cravos

Numa tigela de vidro, deixe a abóbora de molho por 1 hora em dois litros de água com a cal .  Escorra, e enxágüe bem a abóbora até não restar mais cal.
Numa panela coloque os ingredientes restantes e leve para ferver junto com a abóbora. Quando formar uma calda rala e os pedaços estiverem macios (crocantes por fora, macios por dentro), está pronto. É só esperar esfriar e servir puro ou com um tantinho de creme.

Rende: 6 porções 


Nota: a cal virgem é produto da calcinação das rochas e é responsável por deixar a superfície dos pedaços crocantes, enquanto o interior fica macio - pode ser comprada em casa de festas. 

6 comentários:

Unknown disse...شركة تنظيف منازل بالاحساء
شركة تنظيف كنب بصفوى

Unknown disse...

Faço sempre, é uma das minhas sobremesas favoritas, pois me criei vendo minha avó fazer. Delícia pura, gosto de infância.

Clipping Path Service disse...

oh. It's a really nice article post. Thanks for sharing with us...

Milena Miziara disse...

Ai que saudade da minha avó vendo esse doce. Ela sempre fazia.
Vou tentar fazer.

Obrigada!!!
Milena

Juraj Kamensky disse...

Ten, kto dnes číta toto svedectvo, by mal osláviť so mnou a mojou rodinou, pretože to všetko začalo ako vtip pre niektorých ľudí a iní hovorili, že to nie je možné. Volám sa Juraj Kamensky a som z Bratislavy, ale s manželkou sa sťahujem do Chicaga. Som šťastne ženatý s dvoma deťmi a krásnou ženou. Niečo hrozné sa stalo mojej rodine, stratil som prácu a moja žena opustila dom, pretože som sa nemohla starať o seba a o potreby rodiny. a jej deti v tomto konkrétnom okamihu. Podarilo sa mi deväť rokov, žiadna žena, ktorá by ma podporovala, aby som sa o deti starala. Snažím sa poslať testovaciu správu mojej žene, ale ona blokovať ma z rozprávania s ňou sa snažím hovoriť so svojím priateľom a jej rodinnými príslušníkmi, ale stále viem, že by mi mohol pomôcť a ja som bol podanie žiadosti neskôr toľko spoločnosti, ale stále to urobili Nevolajte ma, kým neprišiel verný deň, že nikdy nezabudnem v mojom živote. Keď som sa stretol so starým priateľom môjho, ktorému som vysvetlil všetky moje ťažkosti a povedal mi o skvelom mužovi, ktorý mu pomohol získať dobrú prácu v Coca cola spoločnosť a on mi povedal, že jeho kúzlo koliesko, ale ja som človek, ktorý nikdy neverí v kolieskach kúzla, ale ja som sa rozhodol dať mu vyskúšať a jeho meno je Drosagiede on ma poučil a ukázal mi, čo mám robiť v týchto troch dňoch obed spell.I sledovať všetky pokyny a robiť to, čo ma požiadal, aby som sa dobre. uistil sa, že všetko šlo dobre a moja žena ma opäť uvidí po skvelej práci Drosagiede. Moja žena mi zavolala s nevedomým číslom a ospravedlnila sa mi a povedala mi, že mi naozaj chýba a naše deti a moja žena sa vracajú domov.a po dvoch dňoch Spoločnosť, ktorej som poslala svoj uznávací list, teraz som manažérom spoločnosť Paragon tu v USA. Odporúčam vám, ak máte nejaké problémy, pošlite správu na tento e-mail: {doctorosagiede75@gmail.com} alebo čo mu dáte na +2349014523836 a dostanete najlepší výsledok. Vezmite veci za samozrejmosť a bude vám odobraté. Prajem Vám to najlepšie.

Ganhar Dinheiro Online disse...

Parabens pelo post em seu blog, gosto muito dessa fruta e como ela quando estou trabalhando em casa no meu negócio online!